طرز تهیه و آموزش چند دستور غذای روسی

» طرز تهیه و آموزش چند دستور غذای روسی

در غذاهای ملی روسیه از غلات و ریشه ، سبزیجات و هر چیز دیگری که سرزمین های وسیع ، جنگل های غنی و دریاچه ها و رودخانه های فراوان ارائه می دهند ، استفاده می شود.

پیروشکی سبزیجات روسی

پیروشکی لغتی در روسی ست و به کلوچه های قایق شکلی میگویند که با ترکیبات گوناگونی پر میشود.

مواد لازم :برای خمیر

1-1/2 پیمانه شیر

1/2 قاشق غذاخوری خمیر مایه

1/2 قاشق غذاخوری شکر

1/4 قاشق چایخوری نمک

2 تا 3 پیمانه آرد

3 قاشق غذاخوری کره یا روغن زیتون

1 عدد تخم مرغ بزرگ

مواد لازم : برای توی خمیر ها

1/4 از یک کلم خرد شده

2 عدد هویج متوسط رنده شده

1 عدد پیاز بزرگ

7 عدد قارچ

1 عدد فلفل دلمه ای قرمز بزرگ خرد شده

1 قاشق چایخوری نمک

1 قاشق چایخوری فلفل سیاه

1 قاشق چایخوری پاپریکا

3 حبه سیر

طرز تهیه:

در یک کاسه شیر ولرم را همراه با شکر و خمیر مایع در ظرفی بریزید و برای ۵ دقیقه اجازه دهید تا مخمر عمل کند. سپس تخم مرغ و کره را مخلوط و آرد را به همراه نمک به تدریج به مواد افزوده هم زده تا خمیری شکل شود و چند دقیقه ورز دهید. خمیر را در ظرفی چرب شده به مدت 1 ساعت قرار دهید تا دوبرابر شود.

توی یک تابه کمی روغن بریزید و پیاز و هویج را برای 5 تا 6 دقیقه با حرارت متوسط تفت دهید تا طلایی رنگ شود سپس سیر؛ قارچ و فلفل دلمه ای را اضافه کنید و برای 5دقیقه دیگر مواد را تفت دهید. بعدکلم؛ نمک و ادویه را اضافه و با مواد مخلوط کنید؛ در تابه را بگذارید؛ شعله را کم و برای 20 دقیقه مواد را گذاشته تا بپزد تا کلم ها کاملا نرم شوند. سپس در تابه را بردارید تا مواد قبل از استفاده کاملا خنک شوند.

خمیر را به بسته به اندازه پیراشکی به 16 تا 24 قسمت کنید. بعد با وردنه خمیر را پهن کرده و 2 تا 3 قاشق غذاخوری از ترکیب پر کنید و سپس لبه های خمیر را مانند قایق ببندید. به دو شکل در روغن سرخ کنید، در شکل اول همان حالت قایق مانند حفظ میشود و در شکل دوم پیروشکی ها را میتوان با کمی فشار به صورت مسطح در دو سمت آن سرخ کرد که در این حالت به روغن کمتری نیاز است.

در صورت تمایل میتوان پیروشکی ها را درون فر هم بپزید. روی خمیر های پر شده را با ترکیب 1 عدد تخم مرغ و 1/4 پیمانه شیر زده شده رومال کنید و در فر گرم شده با حرارت 180درجه سانتیگراد بپزید تا روی آنها طلایی رنگ شوند. پس از کمی خنک شدن پیروشکی ها آماده سرو هستند.


طرز تهیه سوپ بورش روسی

مواد لازم:

500 گرم گوشت گوساله یا گوسفندی یا مرغ خرد شده

1-1/2 قاشق چایخوری نمک

1/2 قاشق چایخوری پودر زیره

1/2 قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز

1/2 قاشق چایخوری شکر

1 قاشق چایخوری پاپریکای دودی یا فلفل سیاه

3 عدد هویج کوچک خرد شده

2 عدد چغندر قرمز یا لبو بزرگ خرد شده

1 عدد ساقه کرفس خرد شده

4 پیمانه آب گوشت یا قلم

1 عدد پیاز خرد شده

2 حبه سیر خرد شده

2 قاشق غذا خوری رب گوجه یا1 پیمانه گوجه پوره شده

4 عددسیب زمینی متوسط خرد شده

2 پیمانه کلم خرد شده

2 قاشق غذا خوری شوید تازه خرد شده

2 قاشق غذا خوری جعفری خرد شده

1 قاشق غذاخوری کره

خامه ترش برای تزئین

شوید تازه خرد شده برای تزئین

Vegetarian Russian Borscht Soup (Красный Борщ) | Whole Made Living

طرز تهیه:

ظرفی گود را با مقداری روغن به همراه کره روی حرارت متوسط به بالا قرار داده گوشت را بهمراه فلفل سیاه و پاپریکا به آن اضافه کرده تفت میدهیم تا تغییر رنگ داده و سرخ شود.گوشت را از ظرف خارج کرده مواد خرد شده شامل پیاز, هویج و کرفس را افزوده و تفت میدهیم تا نرم شوند.سیر را نیز به همراه پودر زیره و تخم گشنیز و شکر اضافه میکنیم. سپس گوشت را دوباره به ظرف برگردانده ، چغندر و آبِ گوشت را اضافه کنید و میتوانید به جای آن همین مقدار آب و عصاره گوشت جایگزین کنید.

بسته به اینکه سوپ را غلیظ یا رقیق دوست دارید4 تا 6 پیمانه آب اضافه کنید و پس از جوش آمدن آب شعله را کم کرده و در ظرف را قرار دهید و اجازه دهید به مدت یک ساعت بپزد تا گوشت نرم شود. سیب زمینی ها را به ترکیب اضافه و بعد از 15 دقیقه کلم ، شوید و جعفری خرد شده را هم اضافه کنید و بعد از 1 تا 2 دقیقه می توانید غذا را در ظروف دلخواه تک نفره یا در یک کاسه بریزید و روی آن را با مقداری خامه ترش و شوید تازه تزئین و بعد در کنار نان سرو کنید.

Vegetarian Russian Borscht Soup (Красный Борщ) | Whole Made Living

دستور پخت راویولی روسی (پلمنی)

مواد لازم:

450 گرم گوشت چرخ کرده

1 عدد پیاز بزرگ

5 حبه سیر

2 قاشق چایخوری نمک

2 قاشق چایخوری فلفل سیاه

مواد لازم : برای خمیر

1-1/3 پیمانه آب

1/2 قاشق چایخوری نمک

4 پیمانه آرد

2 عدد تخم مرغ بزرگ

مواد لازم : برای سس

1/2 پیمانه خامه ترش

1/2 قاشق چایخوری نمک

2 قاشق غذاخوری سرکه سفید

کمی شوید تازه خرد شده

فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه:

برای تهیه خمیر تخم مرغ ها و آب را در ظرفی ریخته و هم بزنید سپس آرد و نمک را به آن اضافه کنید و مخلوط کنیدو بعد با کمی ورز دادن آن را به شکل خمیری نرم و یکدست در آورید، روی آن را پوشانده و کنار بگذارید تا خمیر 30 دقیقه استراحت کند.

پیاز و سیر را در دستگاه غذاساز کاملا پوره کنید و همراه با نمک و فلفل به گوشت اضافه کنید با دست خوب ورز دهید تا مواد مخلوط شوند.خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را پهن کنید تا خمیر کاملا نازک شود. با یک قالب گرد به قطر 4 تا 5سانتیمتر تمام خمیر را قالب بزنید و داخل هر دایره 1 قاشق چایخوری از ترکیب گوشت قرار داده و آن را ببندید

روش بستن به این صورت است که خمیر را از وسط تا زده و آن را به شکل نیم دایره درآورید، با کمی فشار لبه ها را کامل ببندید و سپس دو گوشه نیم دایره را به هم بچسبانید. راویولی های آماده شده را روی سینی آرد پاشی شده بچینید. اینکار را برای تمام خمیر و ترکیب گوشت انجام دهید تا مواد به اتمام برسد.

برای تهیه سس: خامه ترش را با سرکه،نمک، فلفل و شوید تازه مخلوط کنید. راویولی ها را به روش پخت ماکارونی در آب جوش نمکی برای 8 دقیقه پخته ، آبکش کرده و به ظرفی منتقل کنید؛ سس را با آن مخلوط کرده و سرو کنید.

How to Make Russian Pelmeni | Kitchn


آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ
شعر عاشقانهشعر و غزل - مثنوی- اشعار ناب فارسی - اشعار عاشقانه
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی