نان های کوچک توپی

» نان های کوچک توپی

 یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی مصرفی برای مردم جهان نان می‌باشد. نان هایی که با مواد تازه و با رعایت مسائل بهداشتی در منزل پخته می‌شود می‌تواند به‌عنوان خوشمزه‌ ترین و بهترین نان‌ها در نظر گرفته شود. پخت نان به آسانی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید در صورت نیاز اقدام به پخت نان درمنزل کنید.


مواد لازم : برای 18 رول نان


438 گرم آرد همه منظوره

 1/4 قاشق چای خوری شکر

3/4 فنجان شیر

1/4 فنجان کره خرد شده

 55 گرم شکر

  1 عدد تخم مرغ

  1 قاشق چای خوری نمک

  3 قاشق غذاخوری آب گرم

  7 گرم مخمر خشک فعال

      کره ذوب، در صورت دلخواه

 فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت ویا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید.


طرز تهیه :

آب گرم را با مخمر و1/4 قاشق شکر در کاسه ای کوچک بریزید وهم بزنید.سپس با در پوش به مدت 5 تا 10 دقیقه کنار گذاشته تا مخمرعمل کند. شیر وکره را توی تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرارداده تا کره تقریبا ذوب شود.

 شکر و نمک را در ظرفی بریزید وشیر گرم مخلوط شده را روی ترکیب ریخته وباهم مخلوط کنید.تخم مرغ را کمی زده سپس به ترکیب اضافه کنیدوهم بزنید.مخمر را هم توی ظرف بریزیدوپس از کمی هم زدن آرد راهم به ترکیب اضافه وهم زده تا خمیری نرم وصاف بدست آید.

 اگر خمیر چسبنده ومرطوب بود. می توانید از آرد بیشتری استفاده کنید. سپس یک حوله روی ظرف پهن کرده و به مدت 45-60 دقیقه خمیر را استراحت داده تا حجم خمیردوبرابر شود.

سپس خمیر را کمی ورز داده وبه 18 قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را در دست به شکل یک توپ گرد کنید ودر سینی روی کاغذ روغنی با فاصله قرارداده وبرای بار دوم 30-45 دقیقه استراحت دهید. تا حجیم شود.در فر به مدت 12-14 دقیقه قرار داده تا روی نان طلایی شود. بعد از اینکه نان ها را از توی فر خارج کردید، روی آن را با کمی کره ذوب شده پوشش دهید.

ترجمه شیرین میرکرمی - مجله ارم بلاگ

آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
Buy Website Traffic Cheap