بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» طرز تهیه حمص (غذای لبنانی)؛ مرحله به مرحله

طرز تهیه حمص (غذای لبنانی)؛ مرحله به مرحله

حمص (هوموس) یکی از پیش غذاهای معروف لبنانی است که طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد و طبیعتا اگر یک بار به یک رستوران لبنانی رفته باشید این اسم را در منو آن ها دیده اید.

این پیش غذای لبنانی که به آن حمّص بطحینة می گویند سابقه ی زیادی در کشورهای عرب زبان خاورمیانه دارد و پیشینه آن به کشور مصر باز میگردد. حالا این پیش غذای سرد در بسیاری کشورها طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که در این مطلب از شادیما شما را با طرز تهیه این پیش غذای بسیار سالم اشنا کنیم.

مواد لازم تهیه حمص لبنانی:

نخود پخته شدهیک لیوان سر پرارده کنجد3 قاشق غذاخوریلیمویک عددسیر1 حبهروغن زیتون4 قاشق غذاخورینمکبه مقدار نیاز

آموزش تهیه حمص لبنانی مرحله به مرحله

توجه کنید که پیش از شروع دستور تهیه، نخودهای شما باید از 24 ساعت قبل خیس خورده باشند تا غذای بهتری داشته باشید.

مرحله اول (پختن نخودها):

توجه کنید که نخودهایی که خیس خورده اند را داخل آب و نمک تا مرحله بپزید که داخل دست شما به راحتی له شوند. اگر می خواهید که حمص شما بافت یک دست و خوبی داشته باشد باید پوست بیرونی نخود را پیش از له کردن بکنید.

توجه کنید که باید از آب نخود که پخته شده است مقداری هم برای بعدا نگه دارید.

مرحله دوم (مخلوط کردن مواد):

نخود ها را داخل میکسر بریزید و ارده را هم داخل آن بریزید و یک حبه سیر را رنده کنید و آب نصف لیمو را هم داخل آن بریزید. مقدار کمی هم نمک را اضافه کنید.

روغن زیتون را هم اضافه کنید و شروع به مخلوط کردن آن ها بکنید و تا حدی که به خوبی مخلوط شود هم بزنید. در حین هم زدن آن ها اگر حمص شما خیلی خشک شد، از آب نخودی که نگه داشته اید به آن اضافه کنید.

مرحله سوم (سرو نهایی حمص):

در این مرحله حمص شما آماده است و داخل یک کاسه کوچک و یا بشقاب کوچک ان را پهن کنید. مقداری روغن زیتون روی آن بریزید و از پیش غذای لبنانی خود لذت ببرید.

امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد و آن را با کسانی که دوستشان دارید به اشتراک بگذارید.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با ساخت وبلاگ در اِرم بلاگ، دیگر نیازی به وبسایت نخواهید داشت با ساخت وبلاگ در اِرم بلاگ، دیگر نیازی به وبسایت نخواهید داشت مشاهده