مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» طرز تهیه مرغ با سس بادام زمینی و کاهو

طرز تهیه مرغ با سس بادام زمینی و کاهو

یک غذای فوق العاده خوشمزه و مقوی که در میان برگهای کاهو سرو میشود و این غذا را میتوانید با خیال راحت از ترکیبات دلخواه خود در آن اضافه و یا حذف کنید .این ترکیب واقعا خوشمزه و تازه است و در کنار نان یا برنج آن را سرو کرده و از خوردن آن لذت ببرید

15 دقیقه آمادگی + 30 دقیقه آشپزی

مواد لازم : برای 6 نفر

455 گرم ران مرغ بدون پوست و استخوان ؛ خرد شده

روغن پخت و پز

نمک ، به مزه

6 تا 8 قارچ سفید ، خرد شده

1 فلفل دلمه ای بزرگ ، خرد شده

1 پیاز شیرین بزرگ ، خرد شده

2 هویج بزرگ ، رنده شده

1 فنجان شاه بلوط آب خرد شده 

1 فنجان شاخه بامبو خرد شده تخلیه شده

1/2 فنجان بادام هندی خرد شده ، تقسیم شده

1/4 فنجان گشنیز خرد شده

2 سر کوچک کاهو

مواد لازم : برای سس بادام زمینی

1/2 فنجان سس سویا

2 قاشق غذاخوری روغن دانه کنجد

2 قاشق غذاخوری سرکه برنج

2 تا 3 قاشق غذاخوری سس بادام زمینی یا کره بادام زمینی

6 حبه سیر ، ریز خرد شده یا فشرده شده

1 قاشق غذاخوری زنجبیل رنده شده یا پوره شده

2 قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده

1 قاشق غذاخوری شربت عسل

طرز تهیه :

1. ابتدا مرغ را آماده کنید: مرغ را به قطعات کوچک و به اندازه نخود خرد کنید. یک ماهیتابه بزرگ را روی حرارت متوسط گرم کنید و کمی روغن سرخ کردنی را به تابه اضافه کنید. پس از داغ شدن تابه ، مرغ خرد شده را به آن اضافه کنید. مرغ ها را کمی با نمک مزه دار کرده و به مدت 7 تا 8 دقیقه توی تابه با روغن تفت دهید تا مرغ ها کاملاً سرخ شده و پخته شوند. 

مرغ پخته شده را به یک کاسه بزرگ منتقل کرده و کنار بگذارید. گرم نگهدارید.

2. قارچ ها را توی همان تابه اضافه کنید. در صورت لزوم روغن بیشتری بریزید و قارچ های خرد شده را به مدت 6 تا 7 دقیقه تفت دهید ، تا زمانی که قارچ ها خوب سرخ شوند. قارچ های پخته شده را هم به گوشت مرغ اضافه کنید.

3. بعد ، فلفل دلمه ای ، هویج و پیاز را به تابه اضافه کنید. در صورت نیاز روغن بیشتری اضافه کنید. مخلوط را به مدت 4 تا 5 دقیقه روی حرارت متوسط ​​تفت دهید ، تا زمانی که فلفل نرم شود و پیاز شفاف شود.

4.سس بادام زمینی را آماده کنید. سس سویا ، روغن دانه کنجد ، سرکه برنج ، سس بادام زمینی ، سیر ، زنجبیل ، عسل و گشنیز را در یک کاسه کوچک یا یک فنجان اندازه گیری ترکیب کنید. خوب هم بزنید تا همه مواد به خوبی ترکیب شوند.

5.مرغ و قارچ را هم به ترکیبات توی ماهیتابه اضافه کنید و شاه بلوط آب خرد شده ، شاخه های بامبو ، چند قاشق غذاخوری بادام هندی خرد شده و چند قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده را اضافه کنید. نیمی از سس بادام زمینی آماده شده را به ماهیتابه اضافه کرده و با استفاده از کفگیر همه مواد را کمی با هم مخلوط کنید. چند دقیقه روی حرارت متوسط ​​بپزید.

6.کاهو را کاملا بشوریید و برگهای کاهو را مرتب کنید و برگهای کامل و متوسط ​​را توی یک دیس قرار داده و چند قاشق غذاخوری از مخلوط مرغ را توی هر برگ اضافه کنید ، سپس روی آن بادام هندی خرد شده و گشنیز خرد شده بریزید و با سس دلخواه آن را سرو کنید.

فرم ارسال نظر

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در ارم بلاگ پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در ارم بلاگ مشاهده