طرز تهیه خورشت مرغ یونانی با گل کلم و زیتون

» طرز تهیه خورشت مرغ یونانی با گل کلم و زیتون

مرغ ، گل کلم ، زیتون ، گوجه فرنگی ، فتا - استفاده با هم آن در این خورشت دارای عطر و طعم و پیچیدگی فوق العاده است ، تا جایی که به دارچین و سیر اشاره دارد. در این دستور از ران مرغ بدون پوست استفاده می شود. اگر دوست دارید می توانید آن ها را با پوست جایگزین کنید. (اما از سینه مرغ استفاده نکنید که خشک میشود.

زمان1 ساعت و 15 دقیقه

مواد لازم : برای 4 تا 6 قسمت

2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 عدد پیاز قرمز بزرگ ، خرد شده

2 تا 4 حبه سیر چرخ کرده

6 تا 8 ران مرغ بدون پوست

2 قاشق غذاخوری سرکه قرمز

50 گرم گوجه فرنگی خرد و پوره شده

1/2 قاشق چایخوری دارچین

 نمک و فلفل تازه آسیاب شده

1/2 آویشن خشک یا 1 قاشق چایخوری برگ تازه آویشن

1 گل کلم کوچک یا 1/2 بزرگ ،گلچه شده

12 زیتون کالاماتا (حدود 45 گرم) ،بدون هسته خرد شده (اختیاری)

1 به 2 قاشق غذاخوری جعفری خرد شده

30 تا 60 گرم پنیر فتا ، خرد شده (اختیاری)

طرز تهیه :

1 قاشق غذاخوری روغن را روی حرارت متوسط ​​تا زیاد در یک ماهی تابه بزرگ ،گرم کرده و مرغ را در صورت لزوم ، به صورت دسته ای ، حدود 5 دقیقه از هر طرف ، در تابه سرخ کنید. و بعد در یک بشقاب قرار دهید و توی تابه بدون چربی سرکه را بریزید اضافه کنید و تمام ذره های کف ظرف را تمیز کنید.

1 قاشق غذاخوری مانده روغن زیتون را به ماهیتابه اضافه کرده و حرارت را ملایم کنید. پیاز و کمی نمک را اضافه کنید و بپزید ، و مرتبا هم بزنید و تا حدود 5 دقیقه آن را پخته و گذاشته تا نرم شود.حرارت را کم کنید ، روی آن را بپوشانید و بگذارید پیاز به مدت 10 دقیقه بپزد ، هر از گاهی هم بزنید ، تا زمانی که کمی برشته شود و خیلی نرم شود.

سیر را اضافه کنید و یک یا دو دقیقه دیگر هم بزنید ، تا سیر معطر شود ، سپس گوجه فرنگی و آب آن ، دارچین ، آویشن و نمک و فلفل را اضافه کنید تا مزه دار شود. بگذارید تا 10 دقیقه بجوشد و هر از گاهی هم بزنید تا مخلوط کمی کم و معطر شود.

تکه های مرغ را همراه با آب گوشتی که در کاسه جمع شده اند ، به قابلمه برگردانید. در صورت لزوم ، آنقدر آب اضافه کنید که کمی روی مرغ را بپوشاند.حرارت را کم کنید ، روی آن را بپوشانید و 20 دقیقه بپزید.

گل کلم و زیتون کالاماتا را اضافه کنید و 20 دقیقه دیگر بگذارید تا بجوشد ، یا تا زمانی که گل کلم نرم شود و مرغ تقریباً کاملا نرم شده باشد و بعد جعفری را اضافه کرده و طعم غذا را بچشید و اگر نیاز به نمک و فلفل داشت و چاشنی ها را تنظیم کنید.روی آن را با پنیر فتا و زیتون و کمی جعفری تزئین کنید.

نکته

میتوانید خورشت را به مدت 3 یا 4 روز در یخچال نگهداری کرد


آخرین مطالب این وبلاگروانشناس ایرانی در لندنمینو ایرانی،روانشناس و مشاور ایرانی مقیم انگلستان-لندن
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
ساخت وبلاگ
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان