طرز تهیه گوشت با کلم بروکلی و سس صدف

» طرز تهیه گوشت با کلم بروکلی و سس صدف

این گوشت گاو و کلم بروکلی دارای سس غنی الهام گرفته شده از آسیا است که از سس صدف ، سرکه ، سس سویا ، شکر و نشاسته ذرت تهیه شده است.

مواد لازم :6 وعده

3 قاشق غذاخوری سس صدف

1 قاشق غذاخوری سس سویا کم سدیم

1 قاشق غذاخوری سرکه

1 قاشق غذاخوری آب

2 قاشق چایخوری شکر

1 قاشق چای خوری نشاسته ذرت

مواد لازم :

455 گرم گوشت استیک

1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت

2 قاشق غذاخوری آب

1 قاشق غذاخوری سس سویا کم سدیم

2 قاشق چایخوری شکر

1 قاشق غذاخوری روغن نباتی ، تقسیم شده

1/3 فنجان پیازچه خرد شده

1 قاشق غذاخوری زنجبیل حلقه ای پوست خرد شده

6 فنجان کلم بروکلی (حدود 455 گرم)

1/4 فنجان آب

6 فنجان برنج پخته شده گرم

دستورالعمل

مرحله 1

6 ماده اولیه را شامل ، سس صدف ، سرکه ، سس سویا ، شکر و نشاسته ذرت ترکیب کنید. هم بزنید تا خوب مخلوط شود ، و کنار بگذارید.

گام 2

چربی حاصل از استیک را پاک کنید. استیک را به صورت مورب به برشهایی به ضخامت 1 اینچ یا 3 سانت برش دهید. دوباره برش ها را به صورت نوارهای نازک برش دهید. استیک را با ، 1 قاشق غذا خوری نشاسته ذرت ، 2 قاشق غذاخوری آب ، 1 قاشق غذاخوری سس سویا و 2 قاشق چای خوری شکر را در یک کاسه متوسط ​​ترکیب کنید. هم بزنید تا خوب مخلوط شود. روی آن را بپوشانید و به مدت 15 دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله 3

2 قاشق چایخوری روغن را در یک تابه بزرگ نچسب روی حرارت زیاد گرم کنیدو مخلوط استیک اضافه کنید، 2 دقیقه آن را سرخ کنید. استیک را از تابه خارج کنید. کنار گذاشتن 1 قاشق چای خوری روغن ، پیازچه، و زنجبیل را اضافه کنید. 30 ثانیه با حرارت متوسط ​​تا زیاد سرخ کنید. کلم بروکلی و 1/4 فنجان آب را هم بزنید. روی آن را بپوشانید و 3 دقیقه بپزید. استیک را به ظرف برگردانیدو مخلوط سس صدف را به مدت 2 دقیقه هم بزنید و سرخ کنید یا تا زمانی که غلیظ و حباب دار باشد. بعد بصورت جدا یا بر روی برنج سرو کنید.شما به راحتی می توانید با انواع سبزیجات یا نودل و پاستا هم این غذا را سرو و یا بپزید.

ارزش غذایی

در هر وعده: 424 کالری ؛ کالری حاصل از چربی 21٪؛ چربی 9.9 گرم چربی اشباع 3.5 گرم؛ چربی مونو 3.5 گرم؛ پلی چربی 1.5 گرم؛ پروتئین 22.2 گرم؛ کربوهیدرات 60.4 گرم؛ فیبر 3.9 گرم کلسترول 38 میلی گرم آهن 4.4 میلی گرم؛ سدیم 505 میلی گرم 73 میلی گرم کلسیم.آخرین مطالب این وبلاگشعر عاشقانهشعر و غزل - مثنوی- اشعار ناب فارسی - اشعار عاشقانه
وگان - گیاه خواریبرنامه غذایی وگان ، گیاه خواری و خام گیاه خواری
آموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه و دستور پخت جدیدترین غذاهای ایرانی و خارجی
ساخت وبلاگ