طرز تهیه مرغ سوخاری با سیب و رازیانه

» طرز تهیه مرغ سوخاری با سیب و رازیانه

آیا نمی توانید به اندازه کافی عطر و طعم را پاییز دریافت کنید؟ 

به محض خنک شدن هوا و روشن شدن اجاق گاز ، زمان پخت مرغ سوخاری فرا رسیده است. اگر یاد بگیرید چگونه مرغ را تفت دهید ، منو را برای همیشه روی شام قفل خواهید کرد. یک مرغ سوخاری کامل همه را خوشحال می کند. این دستورالعمل شامل سیب سوخاری و ادویه جات برای یک وعده غذایی دلچسب است که بهترین طعم های پاییز را با هم جمع می کند.

 زمان: 2.5 ساعت

مواد لازم : 4 تا 6 نفر

1-1/2 قاشق غذاخوری نمک کوشر

1-1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده

1/2 قاشق چایخوری فلفل دلمه ای

1/4 قاشق چایخوری دارچین

1/2 قاشق چای خوری گشنیز آسیاب شده

1/4 قاشق چایخوری پودر هل

1/4 فنجان روغن زیتون

1 عدد لیمو

2 حبه سیر ، رنده شده

1 مرغ کامل حدود 1450 گرم

4 شاخه آویشن

2 شاخه گل رزماری

4 عدد سیب خوراکی خرد شده

1 سر رازیانه ، قاچ شده

طرز تهیه :

در یک کاسه نمک ، فلفل ، دارچین فلفل دلمه ای ، گشنیز ، هل ، پوست لیمو و سیر را مخلوط کنید. روغن زیتون را هم اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید. مخلوط را به تمام مرغ (از جمله داخل حفره) بمالید. شاخه های آویشن و رزماری را درون حفره قرار دهید. به ظرف پخت منتقل کنید و بگذارید حداقل 1 ساعت و حداکثر 24 ساعت در یخچال استراحت کند.هرچه بیشتر بماند خوش طعم تر و خوش عطر تر می شود.

فر را با دمای 450 درجه فارنهایت گرم کنید. سینی ترکیب مرغ و سبزیجات را به مدت 30 دقیقه در فر قرار دهید تا مواد پخته و روی آن قهوه ایی شود.

سینی را از فر بیرون آورده و سیب و رازیانه را در اطراف مرغ پراکنده کنید. آبلیمو و روغن زیتون باقی مانده را بپاشید و به مدت 25 تا 30 دقیقه دوباره سینی را در فر گذاشته تا کاملا ترکیبات پخته و یا تا زمانی که مرغ سرخ و پخته شود.

بگذارید مرغ حداقل 10 دقیقه قبل از سرو استراحت کند. سیب و رازیانه کبابی شده را به ظرف سرو منتقل کرده و مرغ برشته شده را روی آن قرار داده و با سس دلخواه سرو کنید.


آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
وبلاگ تبلیغاتیساخت وبلاگ تبلیغاتی
شعر عاشقانهشعر و غزل - مثنوی- اشعار ناب فارسی - اشعار عاشقانه
وگان - گیاه خواریبرنامه غذایی وگان ، گیاه خواری و خام گیاه خواری