کیک شکلات باموس شکلات سفید

» کیک شکلات باموس شکلات سفید

مواد لازم :کیک شکلات


3/4 فنجان شکر

2/3 فنجان آرد کیک

1/3 فنجان پودر کاکائو

    6 زرده تخم مرغ بزرگ

    2 قاشق چای خوری عصاره وانیل

   5 قاشق غذاخوری کره بدون نمک، ذوب شده

      کمی جوش شیرین

فررا با حرارت 350 درجه فارنهایت ویا 190 درجه سانتیگراد روشن کنید. قالب بدلخواه

    طرز تهیه:

آرد، کاکائو و جوش شیرین را با هم دو بار را در یک کاسه الک کنید. در یک قابلمه کوچک با حرارت کم، کره را ذوب کرده وسپس تخم مرغ را با شکر مخلوط و روی بخار آب جوش مایع را گذاشته تا گرم وشکر حل شود.

سپس از روی حرارت بخاربردارید و با همزن برقی شروع به مخلوط کردن کنید تا مایع غلیظ وکم رنگ شده وانیل را اضافه کنید،

بعد تمام مواد را با هم مخلوط و3/4 قالب را پر کنید. قالب هارا در سینی چیده ودر فر به مدت 15-20 دقیقه قراردهید.بعد از پخته شدن گذاشته تا کاملا سرد شود .


 موادلازم : موس شکلات سفید

2-1/2 فنجان خامه زد شده

342 گرم شکلات سفید، تقریبا خرد شده

 1/4 فنجان آب سرد

   7 گرم پودر ژلاتین

طرز تهیه:

    ژلاتین را در آب سرد حل کنید، 5 دقیقه کنار بگذارید، شکلات را درکاسه پردازنده غذابریزید و پودرکنید. در ظرفی آب یخ بریزید و کنار بگذارید.

3/4 فنجان خامه را در یک قابلمه کوچک بریزید وروی حرارت متوسط فقط گرم کرده، ژلاتین را اضافه و به مدت 30 ثانیه به طور کامل هم بزنید تا حل شود.

سپس به شکلات پودر شده اضافه و زد تا صاف شود.سپس توی یک کاسه متوسط ​​بریزید وتوی کاسه آب یخ قرار دهید. زده تا مخلوط غلیظ شود. 4/3-1 باقی مانده خامه را اضافه کرده وهم بزنید.1 ساعت با درب بسته در یخچال توی ظرف آب یخ قرار دهید.


مواد لازم : برای شربت ساده

    115 گرم آب

    115 گرم شکر

    2 قاشق غذاخوری عرق بهار نارنج یا گلاب

طرز تهیه :

    شکر و آب را در یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت گذاشته و هم بزنید،تا به غلظت برسد بعد اسانس دلخواه را اضافه و از روی حرارت برداشته بگذارید سرد شود.


مونتاژ کیک

با یک چاقو کیک ها را از قالب بیرون بیاورید. روی کیک را یک به اندازه یک دایره کوچک خالی کرده، سپس توی کیک را به آرامی کمی خالی کنید. با برس توی شربت زده و سطح کیک را پوشش دهید. سپس موس شکلات سفید را توی کیسه با ماسوره طرح دار بریزید وتوی گودی را پر و روی کیک را تزیین کنید. با شکلات دلخواه روی موس را تزیین کنید

آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
Buy Website Traffic Cheap