سوفله شکلات فندق نوتلا

» سوفله شکلات فندق نوتلا

یک دسر فرانسوی که هم خوشمزه و لذتبخشه و هم باب طبع همه اعضای خانواده است و البته سوفله در دو نوع دسر و غذایی آماده میشود.که برای مناسبت‌های خاص طبخ می‌شود.سوفله هم بعنوان غذای اصلی و هم دسر البته با ساختاری متفاوت تهیه می شود.

سوفله شکلات Chocolate Souffle انواع مختلف دارد. گاهی با اضافه کردن کمی آرد به شکل کیکی ساده و سبک به همراه کرم سرو می‌گردد و گاهی به صورت ساده با ترکیب تخم مرغ و شکلات دسر سبک و راحتی از آن تهیه می‌شود 

 مواد لازم :

 257 گرم شکلات فندق نوتلا

 43 گرم کره بدون نمک، نرم شده برای قالب

  1 قاشق چایخوره عصاره فندق اختیاری

  1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

  4 عدد تخم مرغ بزرگ سفیده وزرده جدا

   نوک یک چاقونمک

   شکلات ریز رنده برای تزیین وتوی قالب

 فر را با حرارت 375 درجه فارنهایت ویا 190 درجه سانتیگراد روشن کنید. توی قالب ها را با کره چرب کنید. شکلات رنده شده را در سطح ودیواره قالب را بپاشید.

طرز تهیه :

زرده را با کمی نمک زده تا کمرنگ وحجیم شود. سفیده را جدا با همزن برقی بزنید تا پفکی وسفت شود. شکلات فندق را توی ظرفی بریزید وروی بخار آبجوش قرار داده تا ذوب شود. 

سپس شکلات ذوب شده را به زرده اضافه و هم زده تا سریع ترکیب شود.عصاره وانیل و عصاره فندق را توی ترکیب بریزید وخوب هم بزنید. 

بعد سفیده زده شده را کم کم به ترکیب اضافه وبه آرامی هم زده تا کاملا مخلوط شود.این مایه را توی قالب ها به تساوی بریزید ودر یک سینی تو گود بچینید ، توی سینی بحدی آبجوش بریزید که در زمان جوشیدن توی قالب ها نریزد ودر فر به مدت 15-17 دقیقه قرار دهید. پس از خارج کردن از فر با پودر شکلات وخامه تزیین وسرو کنید.


نکاتی در تهیه سوفله بدانید

تخم مرغ باید به دمای محیط رسیده باشد. بنابراین نیم ساعت قبل از شروع تهیه سوفله تخم مرغ را از یخچال خارج کنید. سپس سفیده و زرده را از هم جدا کنید.

دمای فر را در ابتدای کار تنظیم نمایید تا فرصت کافی برای رسیدن به دمای مورد نظر و ثابت شدن روی آن دما را داشته باشد.

از خنک بودن مایه شکلاتی و زرده در هنگام اضافه کردن به سفیده تخم مرغ زده شده اطمینان حاصل کنید. چرا که باعث خوابیدن پف سوفله‌ خواهد شد.

از هم زدن بیش از حد سفیده تخم مرغ خودداری نمایید. سفیده را در حدی بزنید که از ظرف برنگردد.

در هنگام فولد کردن (مخلوط کردن) زرده و سفیده تخم مرغ مراقب باشید که پف سفیده نخوابد. به آرامی به صورت دورانی از زیر به رو مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.

برای جلوگیری از خوابیدن پف سوفله تا اتمام زمان پخت به هیچ عنوان در فر را باز نکنید .

اضافه کردن مقدار بسیار کمی نمک به سفیده تخم مرغ هنگام زدن، باعث می‌شود سفیده بهتر پف کند .

برای جلوگیری از سر‌ریز شدن سوفله و پف یکنواخت آن، کاغذ روغنی مخصوص شیرینی‌پزی را چرب کرده و به صورت نواری بلند‌تر از دیواره رامکین (ظرف مخصوص سوفله خوری) برش بزنید و دور دیواره ظرف قرار دهید و با نخ کتانی مخصوص آشپزی ببندید تا موادی که هنگام پخت بالا خواهد آمد از لبه ظرف سر‌ریز نشود و به کمک لبه کاغذ بالا بیاید.

در صورتی که تمایلی به پف کردن سوفله ندارید، وسط مایه سوفله یک کارد تیز فرو کنید، تا پف آن بخوابد!

آخرین مطالب این وبلاگBuy Website Traffic Cheap
Buy website Traffic