طرز تهیه سوفله بادمجان یا کدو

» طرز تهیه سوفله بادمجان یا کدو

 سوفله یک غذای ترکیبی با تخم مرغ است که در اوایل قرن هجدهم فرانسه سرچشمه گرفته است. سوفله را با ترکیبات مختلف غذایی ترکیب می شود و به عنوان یک غذای اصلی و یا به عنوان دسر شیرین سرو می شود.

مواد لازم:

 

200 گرم پنیرپارمسان وپیتزا رنده شده

   5 عدد سفیده تخم مرغ زده شده

  4 عدد زرده تخم مرغ زده شده

   2 عدد بادمجان کوچک حلقه وسرخ شده

   4 قاشق کوچک کره

  1 فلفل کوچک ریز خرد شده (اختیاری )

  1 عدد پیاز خرد وسرخ شده

  1 لیوان سس سفید

       نمک و فلفل وکمی ریحان تازه خرد شده

فر را با حرارت 350 درجه فارنهای ویا 180 درجه سانتیگراد روشن کنید.قالب رابا کمی کره چرب کرده و توی قالب را پنیر پارمسان بپاشید.


طرز تهیه:


زرده را با نمک وفلفل وپیاز داغ وفلفل ریز شده هم زده ،سپس با سس سفید ترکیب کنید وهم بزنید، تا صاف شود. سفیده زده شده راهم با پنیر به ترکیب اضافه کنید وهم زده تا صاف شود.

 

بادنجان را حلقه کرده ودر کمی روغن سرخ کنید. کمی از ترکیب را توی قالب بریزید وسطح آن را بادنجان بچینید ودوباره یک لایه بادنجان چیده وباقی ترکیب را روی با دنجان بریزید وصاف کنید.( شما می توانید ،بادمجان را خرد وسرخ کرده سپس توی ترکیب هم بریزید بستگی به سلیقه شما دارد.)

 

در صورت تمایل کمی پنیر روی سطح ترکیب بپاشید وریحان را روی سطح سوفله بپاشید. سپس در سینی تا نیمه آبجوش ریخته قرار دهید. در فر به مدت 45-35 دقیقه قرار دهید. تا پنیر ذوب شده وروی سوفله طلایی شود. در صورت تمایل بجای بادمجان از کدو هم می توانید استفاده کنید ویا بادمجان را خرد کرده وبا ترکیب هم بزنید. سپس در قالب بریزید.


 
ترجمه: شیرین میرکرمی مجله ارم بلاگ


آخرین مطالب این وبلاگ